Zdroj: http://clsport.cz/novinky/petr-stransky-stribrny  •  Vydáno: 30.9.2018 19:47  •  Autor: Admin

Petr Stránský stříbrný.O víkendu 22.-23.září se v Jablonci nad Nisou konalo MČR staršího žactva. Po měsících nadprůměrných teplot Jablonec nezklamal a přivítal závodníky nevlídným počasím. Za náš klub se na mistrovství kvalifikovali tři závodníci v individuálních disciplínách.

V sobotu běžel Petr Stránský 100m překážek. V rozběhu si skvělým časem 13,88s zajistil postup do finále, kde pak časem 14,06s skončil po horším startu na 7.místě. Bohužel oba časy byly  znehodnoceny větrem +2,5m/s, takže nemůžou být uznány jako oddílové rekordy. Poté Jiří Dlouhý závodil v běhu na 800m. Ve svém rozběhu bojoval do posledních metrů, skončil na 5.místě a od postupu do finále ho dělilo pouhých 1,38s. Velice mile překvapila Lucie Peškařová v chůzi na 3000m. Lucka si zlepšila osobní rekord o 48s, a časem 17:53 min. skončila na výborném 5.místě pouhých 15 s za medailí. Lucka je v této kategorii teprve prvním rokem, tak se můžeme těšit co nám předvede příští rok.

V neděli se počasí ještě zhoršilo, teplota spadla o několik stupňů níže a chvílemi i poprchávalo.  Naštěstí to nevadilo Petrovi Stránskému, který nastoupil do hodu oštěpem velice odhodlaně a hned prvním pokusem dlouhým 53,18m si vybojoval stříbrnou medaili. Pro Petra to je první velká medaile z republikových mistrovství, a velká satisfakce, když mu jen těsně unikla medaile z vícebojařského šampionátu. Závěr mistrovství obstarala štafeta chlapců na 4x300m ve složení Petr Stránský, Lukáš Hofmann, Jiří Dlouhý a Michal Tregler. Chlapci se zlepšili o 3,5s oproti krajskému přeboru, přesto výkon 2:41.44 stačil pouze na 4.místo v rozběhu a celkově štafeta skončila na 15.místě. Díky všem našim závodníkům a jejich trenérům za jejich skvělou reprezentaci našeho klubu na národní úrovni.

Vedoucí staršího žactva Petr Stránský.