Zdroj: http://clsport.cz/novinky/ceskolipske-veteranky-reprezentovaly-cr-v-chorvatsku  •  Vydáno: 3.9.2018 19:30  •  Autor: Admin

Českolipské veteránky reprezentovaly ČR v Chorvatsku.Reprezentační atletická družstva šesti zemí se sešla na veteránském mezistátním utkání 25. srpna v Chorvatském městě Čakovec. Za každou zemi nastupovaly dvě závodnice v disciplíně a pro svůj tým mohli získat jeden až dvanáct bodů. Zajímavostí veteránských soutěží je, že se výkony upravují věkovým koeficientem, tak mezi opory mohou patřit i atleti v poměrně vysokém věku.

Naše atletky tuto výhodu tolik nevyužili, obzvlášť Natálie Berreur je v této kategorii nováčkem a tak ji přepočet moc centimetrů nepřidal.  Natka si jako nejdelší zapsala skok o délce 4,50 m, (přepočet 4,72 m) což ji vyneslo na pěkné 8. místo.

Další zástupkyní našeho oddílu byla Alena Svitáková, která reprezentovala ve skoku o tyči, kde zdolala 1,70 cm, což po přepočtu odpovídalo 226 centimetrům a 6. místo, čímž připsala na účet družstva 7 bodů.

Družstvo české republiky nakonec obsadilo 2. místo za Rakouskem, před družstvy Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Švýcarska. V této soutěži však nejde jen o body, ale především o setkání lidí, kteří atletice zasvětili velkou část svého života, tak už sama účast je velkým zážitkem.

Foto: Michal Preisler