Kategorie: Novinky

V atletických halách je rušno.

V únoru vrcholí atletické soutěže v hale, a tak jsou v plném nasazení i atleti AC Česká Lípa. Šesté halové středy, která se v Jablonci konala 13. 2., se zúčastnila i skupinka našich závodníků. Ve sprintech si dobře vedl Radek Bekr, v běhu na 60 m zaběhl čas 7,44 s a na 400 m za 54,34 s. Jen několik setin za osobním rekordem zaostal Petr Stránský v běhu na 60 m překážek v čase 8,67 s. Stejnou trať běžel i mladší žák Jonáš Samek za 11,34. Ve skoku dalekém startoval mladší žák Vojta Jonáš, který skočil kvalitních 470 cm a Jonáš Samek 404 cm. Výborný osobní rekord si vytvořila dorostenka Dominika Širlová ve vrhu 3 kg koulí 11,96 m.

V sobotu skvěle bojovali o krajské medaile mladší žáci a žákyně, ale o tom jsme psali jinde. Zároveň se ale po celý víkend konalo v Ostravě MČR mužů a žen. Zde jsme měli jediného zástupce, a to Ondru Choura. Bohužel v běhu na 3000 m se ozvalo čerstvé zranění stehna, a tak tento běh Ondra nedokončil a na 1500 m již nenastoupil. Jak známe Ondru, brzy se dá do kupy a bude pokračovat ve výborných výsledcích. Velice dobře si vedli českolipští odchovanci. Ve skoku vysokém skončil pátý Josef Adámek výkonem 204 cm startující za Škodu Plzeň, stejně jako Tereza Hrochová, která vybojovala bronzovou medaili v běhu na 3000 m. Stejný kov si na krk pověsila i Iva Reicheltová, která startovala za USK Praha v trojskoku.

V neděli potom nastoupili na start naši vytrvalci v běhu na 3000 m při Memoriálu Karla Líbala, který se konal v jablonecké hale a byl zároveň krajským přeborem. Stříbrnou medaili si v kategorii dorostenek odvezla Vendulka Ryšavá v čase 11:48 min, mezi dorostenci byl třetí v čase 10:42,69 Vojtěch Špetlík. V kategorii mužů byl kousek od medaile Jan Karko v kvalitním čase 9:19,17 min a Filip Švácha uběhl tuto trat v čase 10:10.13 min.