Kategorie: Novinky

Tradiční Jarní běh v Sosnové a Podještědská hodinovka.

V sobotu 13. dubna se sešli běžci k tradičnímu jarnímu běhu Sosnové. Pořadatelem byl náš klub a k závodu, který je součástí okresní běžecké ligy, se dostavila skoro stovka běžců. Ti se v osmnácti kategoriích utkali nejen o body do OBL, ale i o beránky z Jizerských pekáren a medaile.

Závod odstartoval od nejmladších kategorií a hned v prvním běhu dívek, které se narodily v roce 2011 a později, hájila barvy našeho klubu teprve tříletá Hanička Ryšavá, která doběhla mezi staršími soupeřkami na výborném šestém místě. Následovaly další žákovské kategorie, bohužel, zástupci našeho klubu zde moc vidět nebyli. Ale na prázdno jsme přece jen nevyšli. V kategorii dívek ročník 2008-2010 doběhla na 450 m dlouhé trati třetí Tereza Prölerová, mezi mladšími žáky byl druhý Jonáš Samek, ten absolvoval 900 m dlouhý úsek, a na trati 1800 m byl třetí Štěpán Pìcha.

Po nich již vystartovaly na trati 3600 m dorosty a juniorky. Zde byl pohled pro naše barvy veselejší. Dorostenky vyhrála Vendulka Ryšavá před Marií Mitáčovou, vítězství mezi dorostenci patřilo Janu Kopřivovi a v juniorkách doběhla první Štěpánka Bisová, před Terezou Šimkovou. Junioři běželi 7200 m a tady vyhrál Vít Nováček.

Dařilo se i v dospělých kategoriích. Mílařská trať byla dlouhá 3600 m a v ženské kategorii byla nejrychlejší Jana Nováková z AJETO Lindava. Mužskou kategorii ale ovládli domácí závodnici. První doběhl Jan Karko a druhý byl Vít Nováček. Vytrvalci potom absolvovali 7200 m. V ženách byla první v cíli Ita Krafková z TT Cyklorenova Cvikov. V kategorii muži „A“ zvítězil Filip Švácha z AC Česká Lípa, absolutně nejrychlejší na této trati byl vítěz kategorie „B“ Tomáš Kolařík z TT Cyklorenova Cvikov a v kategorii muži „C“ doběhl první Petr Louda před Zdeňkem Bufkou, oba reprezentovali pořádající oddíl.

Několik pěkných výsledků zaznamenali naši běžci také na hodinovce v Jablonném v Podještědí, která se běžela o den dříve, tedy v pátek 12. dubna. V kategorii žen na 12 minut Zvítězila Vendulka Ryšavá, která zdolala výborných 3070 m. V kategorii mužů se na stejné trati naši závodníci seřadili na prvních čtyřech místech. Zvítězil Jan Karko výkonem 3666 m, druhý Filip Švácha 3493 m, třetí Petr Louda 3190 m a čtvrtý Oldřich Slaměný 2737 m.

Na hodinovce doběhla v kategorii žen čtvrtá Marie Mitáčová, která zdolala 10738 m, a mezi muži nejvíce uběhl a vítězství si odvezl Petr Cmunt 16295 m.

Tuto sobotu, 20. dubna se koná další závod zařazený do okresní běžecké ligy, tentokrát na Polevsku.

print Formát pro tisk