Kategorie: Novinky

Šest titulů atletů AC Česká Lípa.

V sobotu 1. června se sešli ke krajskému přeboru v atletice juniorské a dorostenecké kategorie libereckého kraje. Nejpilnější sběratelkou medailí byla vrhačka Dominika Širlová. Výkonem 34,90 m zvítězila v hodu oštěpem v disku zvítězila výkonem 29,23 m a v kouli byla druhá za 11,45 m. Dva tituly přidal junior Vít Nováček, první v běhu na 800 m časem 2:11,43 a druhý v běhu na 1500 m 4:36,19 min. První byla i juniorka Kateřina Klímová ve skoku dalekém výkonem 469 cm a druhá v běhu na 100 m za 13,38 s. a jedno první místo připojil dorostenec Bohumil Janoušek ve vrhu koulí, kterou poslal do vzdálenosti 10,50 m a druhý v kladivu výkonem 29,38 min. Stříbrnou medaili vybojovala dorostenka Tereza Peškařová v hodu oštěpem za 32,14 m. Třetí místo obsadila dorostenka Viktorie Patzeltová v běhu na 400 m a dorostenec Ondřej Stehlík v běhu na 1500 m, třetí byl i junior Jan Effler ve vrhu koulí výkonem 12,75 m.

Další start čeká českolipské atlety již tuto neděli, kdy budou muži i ženy obhajovat vedoucí postavení v krajském přeboru družstev.