Kategorie: Novinky

Přespolní běh Cvikováčku.

V neděli 7. dubna odstartovala okresní běžecká liga prvním závodem sezóny 2019. Po odložení Novoborského běhu na podzim se běžci dočkali na přespolním běhu Cvikováčku. Na startu nechyběli ani běžci AC Česká Lípa. Po slabší účasti nejmladších kategoriích se situace postupně lepšila. Ale omezí nejmenšími jsme nevyšli na prázdno. V kategorii drobotina – dívky obsadila v běhu má 100 m druhé místo Daniela Berzan, třetí doběhla Lola Vobrová. V kategorii přípravka II, dívky zvítězila na trati 300 m Adélka Hadravová. Mezi mladšími žáky byl v běhu na 800 m první v cíli Jonáš Samek. Starší žákyně absolvovaly 1500 m a cílem jako první proběhla čerstvá mistryně ČR Katka Hadravová, s velkým náskokem před druhou Eliškou Faltovou. V kategorii dorostenek zvítězila Vendulka Ryšavá, ta běžela 2700, stejně jako vítěz juniorů Vít Nováček a vítězka juniorek Štěpánka Bisová. Ta ještě přidala 2. Místo mezi ženami na trati dlouhé 9100 m. Trať 2700 m běželi i muži mílaři a naši běžci si z ní udělali přebor oddílu. První proběhl cílem Jan Karko, Druhý Petr Cmunt, třetí Patrik Stupka a čtvrtý Radek Bekr. Sedmé místo ještě připojil nestárnoucí Oldřich Slaměný. Petr Cmunt byl druhý i v kategorii vytrvalců, a Jan Karko doběhl třetí. V kategorii šedesátníků s přehledem zvítězil Zdeněk Bufka.

Dalším závodem bude již tento pátek hodinovka a dvanáctiminutovka v Jablonném a hned druhý den, v sobotu 13. dubna, Jarní běh v Sosnové, který pořádá náš oddíl a na který jste všichni zváni.