Kategorie: Novinky

Petr Stránský kousek od medaile na MČR ve vícebojích.

1.-3. června se v Kolíně konalo mistrovství republiky ve vícebojích. V kategorii starších žáků se zúčastnil devítiboje Petr Stránský. Po zdravotních problémech, které Petra provázeli celou halovou sezónu a které vyvrcholily v posledních 5. týdnech, kdy kvůli bolavým zádům vůbec netrénoval, se po zásahu fyzioterapeuta Luďka Šímy a masážích Karla Trejbala podařilo dát Petra 2 dny před mistrovstvím do pořádku. A za to jim patří velké poděkování. Bez velkého očekávání jsme to jeli zkusit, disciplínu po disciplíně a doufali, že zdraví vydrží.

První den začal nadějně. První disciplína běh na 100 m překážek a čas 14.41 s, jen 5 setin za osobákem. Poté následoval, jak se později ukázalo, osudný disk. Výkonem 27,33 m, zaostal Petr o 12 m za svým osobákem a ztratil tak 200 b. Nálada se nám zvedla po skoku o tyči 290 cm. A den vyvrcholil oddílovým rekordem v oštěpu 50,10 m, kterým se Petr vrátil do boje o přední umístění.

Druhý den začal osobním rekordem na 60 m časem 7,76 s v protivětru. Dále následoval osobák v dálce 576 cm, slušný výkon v kouli 12,67 m po kterém se ale ozvala bolavá záda. Na štěstí jsme ale sebou měli Karla Trejbala, který během hodinky dal Petra dohromady. Ten potom skočil do výšky výborných 163 cm. Před poslední disciplínou během na 1000 m, ztrácel z průběžného pátého místa na medaili v přepočtu 8,5 s. Ve strhujícím závodě, ve kterém se Petr snažil své soupeře utrhnout a zvítězil v čase 2: 59,05 min, se ho udržel jen jeho opavský soupeř, kterému jeho ztráta stačila k udržení třetího místa o 64b. Přesto svým výkonem Petr překonal svůj oddílový rekord o 402 b na současných 5093b.

Poděkování patří všem, kteří se na výkonnosti Petra podíleli. Radkovi Bekrovi za trénink tyčky, Mírovi Mazgalovi za pomoc v disku, a především Jardovi Hochmutovi za dlouholeté vedení.

Petr Stránský st., hrdý otec.

print Formát pro tisk