Kategorie: Novinky

Ondřej Chour na MČR v přespolním běhu šestý.

V sobotu 24. listopadu se v Kostelci u Stříbra bojovalo o mistrovské tituly v přespolním běhu juniorstva a dospělých. AC Českou Lípu zde v kategorii mužů mílařů reprezentoval Ondřej Chour a vedl si velmi dobře, když v konkurenci 45 běžců obsadil šesté místo. V kategorii žen jsme fandili Tereze Hrochové, která dlouhá léta startovala za AC Česká Lípa a nyní závodí za extraligovou Škodu Plzeň. V první polovině se držela v popředí závodu, potom však začala ztrácet a doběhla šestnáctá. Náplastí ji ale může být, že se dostala mezi nejlepších šest žen v kategorii do 23 let, které budou 9. prosince startovat na Mistrovství Evropy v přespolním běhu v Nizozemském Tilburgu.

Tím však výčet českolipské účasti nekončí. V rámci mistrovství se běží i závod čtyřčlenných smíšených krajských štafet mladšího a staršího žactva a dorostu. Na start tohoto prestižního závodu nastoupily a také doběhly všechny kraje. V kategorii mladšího žactva startovala českolipská Kateřina Hadravová, která dosáhla druhého nejrychlejšího času mezi dívkami a tím byla oporou družstva Libereckého kraje, které nakonec doběhlo šesté. Štafetu staršího žactva rozbíhal Jan Kopřiva z Jiskry Nový Bor, a vedl si také úspěšně, když předával na třetím místě. Tato štafeta doběhla nakonec sedmá.

Před nadcházející halovou sezonou ještě nastoupí českolipští atleti k několika mítinkům, aby si vyzkoušeli formu. Nejbližším závodem je pomerančový mítink žactva, který probíhá tento víkend v jablonecké hale.

print Formát pro tisk