Kategorie: Novinky

Kvakoš zahájil atletickou sezonu

Jak už se stalo tradicí, na začátku roku, konkrétně 6. ledna, se na českolipském gymnáziu sešli výškaři k závodu ve skoku vysokém, který nese název Českolipský Kvakoš. Závod uspořádalo Gymnázium Česká Lípa společně s Athletic clubem Česká Lípa a do sektoru se postavilo 45 závodníků od nejmenších po dospělé.

V nejmladší kategorii, potěr, zvítězila Amálie Knesplová a Štěpán Kmoch a oba výkonem 90 cm. V kategorii nejmladšího žactva si nejlépe vedla Andrea Treglerová, která zdolala 110 cm a Jonáš Samek který překonal 120 cm. Všichni jsou členy AC České Lípa. Vítězství v mladších žákyních putovalo do Roudnice zásluhou Adély Markvartové která skočila výborných 135 cm a jen o pět cm méně zdolala českolipská Amálie Lorenzová. Ve stejné kategorii chlapců zvítězil další domácí závodník Matouš Severa.

Z pořádajícího oddílu byli i vítězové v kategorii staršího žactva Anna Středová, která si zapsala výšku 135 cm a Michal Tregler, který skočil 140 cm.

V kategorii žen zvítězila opět českolipská závodnice Vendulka Ryšavá pěkným výkonem 155 cm a v kategorii mužů Jakub Janda závodící v dresu AC Ústí nad Labem, ten se přenesl přes 180 cm.

Již příští týden čekají atlety první halové krajské přebory letošního roku, a to v chůzi a vícebojích. Chybět by zde neměli ani atleti AC Česká Lípa.

print Formát pro tisk