Kategorie: Novinky

Doba bronzová

V sobotu 17.2. se v Jablonci nad Nisou konal krajský přebor mladšího žactva a ikdyž naše výprava byla skromná kvůli chřipkové epidemii, náš oddíl vybojoval tři bronzové medaile.

            O tu první se zasloužila talentovaná Anička Černínová která je v této kategorii teprve první rok. 60m překážek přeběhla za čas 10,72s a vynesl ji na bronzový stupínek. Od zlaté medaile ji dělila jedna desetinka. Velmi nás potěšila i Kristýnka Solnická která byla teprve na svým prvních závodech a hned si troufla na překážky. Její výsledný čas 12,43s stačil na 6.místo.

            V běhu na 60m chlapců jsme měli 4 želízka v ohni a hned dva z nich postoupili do osmičlenného finále. Štěpán Pícha si doběhl pro bronzovou medaili v čase 8,54s a po vleklých zdravotních problémech si výrazně vylepšil náladu. O ještě větší překvapení se postaral věkem nejmladší žák Vojta Novák. Vojta ačkoliv do této věkové kategorie ještě nedorostl, vybojoval na trati 60m, úžasné 5.místo výkonem 8,61s což je jeho nový osobní rekord.

            Poslední bronzovou medailí nám vyrazil dech Jára Kovařčík který před závody vrhal koulí jednou v životě. I tak dokázal plnit rady trenérky a vykouzlil vrh do vzdálenosti 8,54m. Nutno podotknout, že mladší žáci vrhají 3kg koulí, což není žádná sranda když vidíme ty naše párátka. :D Do finálové osmičky proklouzl i Štěpán Pícha, který vrhl 7,65m.

print Formát pro tisk