Kategorie: Novinky

Českolipské atletky převezli mnoho hezkých umístění z Masters šampionátů.

Poslední týden v červenci bylo Masters Evropa na dráze v Lovosicích a naše atletky vybojovaly několik titulů. Prvenství získala Zdeňka Janoušková ve vrhu koulí v pěkném osobním rekordu 10,44 m a prvenství v hodu oštěpu ve velmi kvalitním výkonu 35,48 m. Dalších několik prvenství přidala Natálie Berreur na tratí 100 m a 100 m překážky. Potom si doskočila pro prvenství v trojskoku a v dálce v pěkném výkonu 450 cm. Třetí zástupkyní oddílu byla Alena Bouchnerová, která si doběhla pro prvenství na 1500 m a pro druhé místo na 800 m. a její alší disciplínou byl vrh koulí 3.místo, hod kladivem a hod břemenem 2.místo.

V sobotu 4.8. v Kolíně proběhlo MČR Masters ve vrhačském pětiboji. Zde jsme měli jedinou zástupkyni oddílu Alenu Bouchnerovou, která si odvezla 3. místo.

Vrcholem tohoto vrhačského klání bylo v Lovosicích Mistrovství Evropy v netradičních vrzích, kde byla zástupkyní opět Alena Bouchnerová. Zde si obhájila loňské prvenství a je dvojnásobná mistryně Evropy. Ve své kategorii v disciplínách Schleurdeball ( hod 1kgmedíkem výkonem 32.98 m) a prvenství ve Steinstoßen Dreikamp (vrh kamenem několika hmotností 3 kg, 5 kg, 7 kg, kde se sčítají jednotlivé výkony hodů). Celkový součet 20,01m. Potom přidala v netradičních hodech 5 druhých míst a 2 třetí místa.

print Formát pro tisk