Kategorie: Novinky

Brnišťský půlmaraton.

V sobotu 27. dubna se konal v Brništi další závod Okresní běžecké ligy, Brnišťský půlmaraton. Závodu se dle informací pořadatele zúčastnilo 509 závodníků, z toho 301 na čtvrt a půlmaratonu, 54 na veřejném běhu a 163 v dětských kategoriích.

Naše závodníky bylo výrazně vidět opět především na delších tratích od dorostu výše. Ale několik úspěchů jsme zaznamenali i v žákovských kategoriích. Hned mezi minidívkami zvítězila na 50 m dlouhé trati Hanička Ryšavá, stejně jako Lola Vobrová mezi malými školačkami. To bylo v žactvu vše, ale někteří naši závodníci chyběli, neboť dali přednost zahajovacím závodům v Žitavě.

Od dorostu již bylo veseleji. Mezi dorostenkami zvítězila Vendulka Ryšavá, třetí byla Maruška Mitáčová, v dorostu obsadil první místo Honza Kopřiva, v Juniorech Vítek Nováček.  V Juniorkách doběhla druhá Linda Vobrová a třetí Kateřina Štěrbová.

Běh na deset a kousek km (čtvrtmaraton), přinesl druhé místo Laury Matulové v kategorii žen, a jasné vítězství Honzy Karka v Kategorii mužů. Na stejné trati se na nejvyšší stupeň postavil mezi padesátníky Petr Louda.

Výborně si naši borci vedli i na nejdelší trati, a to půlmaratonu. V kategorii „A“ muži si sice Petr Cmunt nechal utéct uzenou krůtu, tedy spíše Jiřího Čivrného, ale v dané konkurenci mělo druhé místo vysokou kvalitu. A vynikající výkon podal i vítěz šedesátníků Zdeněk Bufka. Dvojnásobné zastoupení na bedně jsme měli v hlavní kategorii žen. Pro vítězství si překvapivě doběhla Štěpa Bisová, která byla odměněna za to, že nevolila lehké vítězství v juniorské kategorii, ale odmakala výborně půlmaraton. Třetí potom ve stejné kategorii doběhla Áďa Veselá.

Z Brnišťského půlmaratonu se stává nejlepší závod v širokém okolí a není divu, pořadatelský tým dokáže zajistit závodníkům pěkné ceny, kvalitní zázemí, a hlavně vytvořit vynikající atmosféru. OBL pokračuje hned 1. května v Radvanci. Jistě i zde se naši běžci ukáží ve výborném světle. Potom už bude muset OBL trochu stranou, neboť začnou soutěže družstev, které patří mezi hlavní závody atletické sezóny.