Kategorie: Novinky

Běžci z přespolního běhu s medailemi

V sobotu 23. března vyběhli v Boleslavském parku Štěpánka ke krajskému přeboru v přespolním běhu běžci v kategoriích od elévů po dospělé. Vedle krajského přeboru je tento přespolní běh i veřejným závodem, a tak na cílem proběhlo přes pět set závodníků. Je potěšitelné, že se zde neztratili ani běžci AC Česká Lípa.

V nejmladší kategorii, mezi elévy, doběhl na výborném druhém místě Štěpán Kmoch. Mezi mladšími žákyněmi obsadila 18. místo v kraji Amálie Lorenzová, v absolutním pořadí doběhla 24. Ve stejné kategorii chlapců doběhl jako patnáctý v KP přeboru Jonáš Samek, celkově obsadil 18. místo. Mezi staršími žákyněmi si dvacáté místo v přeboru odnesla Lucie Peškařová, ve veřejném závodu 23. V kategorii starších žáků překonal cílovou čáru jako šestnáctý v kraji Štěpán Pícha, celkově potom 21.

Dvě medaile vybojovaly naše dorostenky. Vítězkou krajského přeboru se stala Vendulka Ryšavá, celkově druhá, jako třetí ji na stupně vítězů doprovodila Marie Mitáčová, celkově 8. Desátý mezi dorostenci proběhl cílem Vojtěch Špetlík, celkově 12., třinácté místo v kraji patřilo Petru Stránskému, celkově doběhl 16. Prvním v kraji mezi juniory byl Vítek Nováček, který celkově proběhl cílem jako druhý.

Nepopulární čtvrté místo patřilo v kategorii mužů mílařů Patrikovi Stupkovi, celkově byl 5. a šestý byl Radek Bekr, celkově 9. Tři muži nastoupili v kategorii vytrvalců. Šestý byl Roman Mazurek, celkově 8., osmý Filip Švácha, celkově 10., a desátý byl veterán Zdeněk Bufka, celkem proběhl cílem jako 17.

Dalším startem běžců měl být hned v neděli jarní běh v Nové Boru, ten se však pro lesní kalamitu odložil na září, takže dalším startem s početnou účastí našich běžců by měl být 7. dubna Přespolní běh Cvikováčku.