Kategorie: Novinky

Atleti startovali v Jablonci

Za každoroční rozjezd do halové sezony žactva lze považovat Pomerančový mítink, který pořádá v Jablonecké hale místní atletický oddíl LIAZ. Tradičně se ho účastní i naděje z AC Česká Lípa a tradičně se nevracely s prázdnou. Vzhledem k tomu, že se na start postaví vždy několik stovek mladých atletů, letos poprvé rozdělili pořadatelé akci na dva dny. V sobotu startovalo mladší a starší žactvo v jednotlivých disciplínách a v neděli nastoupili k trojboji nejmladší.

V sobotním programu si nejlépe vedli starší žáci v běhu na 800 m. Vítězství si s přehledem vybojoval Jirka Dlouhý v čase 2:18,24 min., a druhé místo přidal Vojta Špetlík, za 2:20,11 min. Třetí místo vybojoval ve vrhu koulí talentovaný vícebojař Petr Stránský mezi staršími žáky, vrhem dlouhým 11,95 m a starší žákyně Dominika Stránská, která si výkonem 11,10 m výrazně posunula osobní rekord.

V neděli potom nastoupili v početné konkurenci naši nejmladší. Mezi více než 300 žáky, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií si vedli úspěšně i českolipští. Nejlépe se v kategorii přípravka dívky dařilo Aničce Černínové, která obsadila v trojboji třetí místo. Šestá byla ve stejné kategorii Amálie Lorenzová.  V přípravce chlapců byl čtvrtý Matouš Severa a pátý Vojta Novák.

O talenty českolipská atletika nouzi nemá, tak se budeme těšit na další starty atletů v nadcházející halové sezoně. Před tím se však atleti sejdou 15. listopadu v hotelu Lípa na valné hromadě a vzhledem k tomu, že se bude oslavovat 70 výročí atletiky v České Lípě, jsou zváni všichni, kdo s českolipskou atletikou měli dočinění. Informace jsou na oddílové stránce http://accli.cz/.

print Formát pro tisk