Kategorie: Novinky

Alena Bouchnerová si s historickým náčiním poradila skvěle.

Během víkendu, 24-25. června, se uskutečnilo v Lovosicích premiérově v České republice mezinárodní “open“ Mistroství ČR ve speciálních hodech. Jedná se o nevšední speciální hody různým náčiním. Muži i ženy mají své náčiní o svých hmotnostech. Soutěžilo se v hodu historickým břemenem, v hodu kouličkami, kde se sečetly nejlepší hody ve všech vahách. Na pořadu soutěží byl například antický disk, balvan, medicinbal s koženým poutkem, hod historickou dřevěnou kuželkou. Byla zde disciplína diskurama, která se skládá ze tří disků o třech vahách, a sčítali se 3 nejlepší hody, a další načiní.

Z českolipského oddílu reprezentovala úspěšně Českou Lípu Alena Bouchnerová. Získala 3x titul Mezinárodní mistryně ČR. První titul byl za Historické břemeno o váze 12,5 kg, kde poslala své náčiní do vzdálenosti 8,21m. Druhý titul za Antický disk o hmotnosti 2,5 kg, zde náčiní dolétlo do vzdálenosti 11,95 kg. Třetí titul za disciplínu hod břemenem o hmotnosti 25 kg, které Alena poslala do vzdálenosti  2,35m.

Čtyři druhá místa byla za Schleuderball v hodu 1kg medicimbalem, kde náčiní dolétlo do vzdálenosti 34,10m. Druhá disciplína Discurama, které má 3 váhy disku (0,75, 1 a 1,25 kg). Celková vzdálenost byla  59,72m. Třetí disciplína byla WTC Steinstossen vrh závažím 7,5kg a to náčiní dolétlo na metu 4.90m. Čtvrtá disciplína byla Shockarama, která se odhazovala jako disk o třech vahách (2,2.5,3kg kouličkami). Zde kouličky dolétli do celkové vzdálenosti 32,05m.

Dvě třetí místa získala naše závodnice za Shotoramu a Keuli. Shotorama je disciplína vrh koulí o hmotnostech (3,4,5,6,7.26kg) Zde se sčítali metry o všech vahách a celková vzdálenost byla 34,08 m. Druhá Keule je disciplína hod kuželkou jako oštěp a toto náčiní končilo ve vzdálenosti 27,21 m.

print Formát pro tisk